Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny | Mienta blog
Ciekawe miejsca

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

Ostatnio przedstawiałam Wam ciekawe miejsca w Kazimierzu Dolnym, w których udało nam się smacznie zjeść, podczas krótkiego urlopu. Dziś chciałabym dokładniej pokazać miejsce, w którym czuliśmy się najlepiej. Zapraszam do lektury :)

kazimierz dolny przystanek korzeniowa 3 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny klubodajnia przystanek korzeniowa 4 1 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny przystanek korzeniowa 7 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

Na uboczu miasteczka, na oko jakieś 2-3 km od centrum, w sąsiedztwie przepięknego Wąwozu Korzeniowy Dół znajduje się drewniana chatka, a w niej magiczne miejsce. Bardzo żałowaliśmy, że nie trafiliśmy tam wcześniej, a dopiero w przedostatni dzień naszej wycieczki. Jedliśmy tam raz, a chcieliśmy więcej. Niestety potem nie mieliśmy po drodze. Zachwyciło nas wszystko. Po pierwsze przemiła obsługa! Właściwa osoba na właściwym miejscu, która doradzi i zarazi pozytywną energią. Karta nie za długa, nie za krótka. Dania sezonowe, wegańskie, wegetariańskie, bez glutenu i nie tylko. Każdy znajdzie coś dla siebie, a ja miałam ochotę na wszystko z menu :) Znalazło się tu miejsce na śniadania (zarówno na słodko, jak i wytrawne), przekąski, zupy, dania główne i desery. A ceny przyjemnie niższe niż w większości kazimierskich knajpek.

kazimierz dolny klubodajnia przystanek korzeniowa 3 1 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

Trafiliśmy tam przed południem, bardzo głodni, po kilkukilometrowym spacerze. Zamówiliśmy sycące dania, a ich smak był w punkt taki jak lubimy. „Dwa sąsiedzkie jaja sadzone na soczewicy z aromatycznym pomidorowym sosem, dodatkiem sezonowych liści, ziół i korzeniowym pieczywem” czyli po prostu szakszuka z soczewicą. Pyszne, rozgrzewające danie podane z mega dobrym, wypiekanym na miejscu pieczywem. Warto dodać, że tam wszystko robią na miejscu, nawet lody. Moje dziecko wybrało „zupę dziadowską” czyli rosołek z orkiszowymi kluseczkami. Dodatkowo z tatą wypili potem zdrowy, zielony koktajl, który smakował im równie dobrze jak reszta.

kazimierz dolny przystanek korzeniowa 5 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

kazimierz dolny klubodajnia przystanek korzeniowa 2 1 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny przystanek korzeniowa 2 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny klubodajnia przystanek korzeniowa 1 1 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

Wystrój wewnątrz lokalu nie wszystkim może przypaść do gustu, ale jak dla mnie widać, że to miejsce ma duszę. Z racji ładnej pogody spędziliśmy jednak czas na zewnątrz. A stolików jest tam sporo więc i wycieczki mogłyby się stołować. Co ważne, z głośników pobrzmiewa świetna muzyka dzięki czemu czuliśmy się tu jeszcze lepiej. Na każdym rogu da się odczuć, że miejsce prowadzone jest przez ludzi z pasją. Do tego organizowane są tam różne imprezy, wystawy a nawet koncerty. Na miejscu i w miasteczku z pewnością zauważycie plakaty informujące o zbliżających się wydarzeniach.

kazimierz dolny przystanek korzeniowa 13 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny przystanek korzeniowa 11 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny przystanek korzeniowa 10 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny przystanek korzeniowa 9 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny przystanek korzeniowa 8 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

Ogólnie spędziliśmy w klubodajni jakieś 2 przyjemne godziny. W ogródku znajduje się piaskownica więc mojemu dziecku kompletnie nie chciało się stamtąd wychodzić. Słońce wyszło zza chmur, więc ja w tym czasie postanowiłam orzeźwić się zimnym piwem.

kazimierz dolny przystanek korzeniowa 6 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

A wybór jest duży i co ciekawe są to piwa regionalne i z rzemieślniczych, mniejszych browarów. Dzięki uprzejmości obsługi spróbowałam kilku rodzai piwa z kija, po czym wybrałam to najbardziej wg mnie orzeźwiające, czyli “Jaka pianka” z browaru Pivovaria.

kazimierz dolny przystanek korzeniowa 12 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny klubodajnia przystanek korzeniowa 5 1 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

A jeśli wychodzicie z wąwozu i nie macie ochoty na posiłek to możecie, nie wchodząc nawet do środka, kupić sobie naturalną lemoniadę. Ja skusiłam się na lipową, która naprawdę świetnie orzeźwiała :)

Podsumowując, mam nadzieję, że dania smakują tam zawsze tak dobrze jak w dniu, w którym byliśmy gośćmi. Jedynym minusem knajpki może być jej lokalizacja, z dala od centrum ale z drugiej strony to ogromny plus, że znajduje się przy wąwozie. Poza tym dowiedziałam się, że właściciele lada dzień otwierają drugi punkt w samym centrym, na Małym Rynku. Nie pozostaje nam nic innego jak szybko wrócić do Kazimierza Dolnego i sprawdzić to miejsce :) A zrobimy to z wielką przyjemnością, bo właśnie takiej kuchni brakuje nam najbardziej w naszym mieście.

kazimierz dolny przystanek korzeniowa 1 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

kazimierz dolny przystanek korzeniowa 4 - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolnykazimierz dolny korzeniowy dol - Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa, Kazimierz Dolny

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Podobne wpisy

1 komentarz

  • Skomentuj kasss 11/07/2016 at 14:30

    wszystko prawda

  • Komentuj