Moja współpraca z Kenwood | Mienta blog
Testowanie

Moja współpraca z Kenwood

Ostatnio byłam nieco zaskoczona gdy zgłosiła się do mnie firma Kenwood i zaproponowała współpracę. Spośród tylu fantastycznych blogerów napisali akurat do mnie, naprawdę poczułam się zaszczycona :) Miło mi bardzo, że ktoś docenia to co robię :)

Dostałam do testowania blender ręczny TRIBLADE HB724.

 

Oto kilka słów na temat tego sprzętu :)

” Unikalnym wzorem na to, jak powinien wyglądać i działać blender ręczny jest produkt firmy Kenwood Triblade – czyli blender posiadający… moc do potęgi trzeciej.

Jego innowacyjna budowa to zasługa zastosowania trzech długich ostrzy tnących.
Każde z nich zostało wykonane ze stali nierdzewnej i ukształtowane
w sposób, umożliwiający tworzenie oddzielnej powierzchni cięcia.
Dzięki temu każdy ruch pozwala na cięcie w trzech różnych płaszczyznach. Dodatkowo, dwa ostrza zostały delikatnie wygięte – każde pod innym kątem w stosunku
do trzeciego – co w efekcie pozwoliło na uzyskanie efektu prawdziwego „trójwymiarowego” cięcia.

Innowacyjne ulepszenie zastosowano także w budowie końcówki Triblade – wzbogacając ją o specjalne wypustki, dzięki czemu zredukowano efekt wiru, będący następstwem działania siły odśrodkowej.

Dzięki temu uzyskano przepływ turbulentny, a nie jak w przypadku blenderów tradycyjnych, laminarny.

W praktyce jest to równoznaczne z wyeliminowaniem tak znienawidzonego efektu rozchlapywania miksowanych produktów. Warto wspomnieć, iż specjalna metalowa końcówka posiada aż 19 cm długości, co przydaje się, gdy musimy jej użyć w głębszych naczyniach – np. garnkach.

Triblade Kenwood posiada dodatkowe, funkcjonalne przystawki.

Pierwsza z nich – „Big Foot” – doskonale nadaje się do użycia w większych naczyniach podczas miksowania np. zup. Firma Kenwood zastosowała tutaj specjalne rozwiązanie – wypustki na brzegach stopy eliminujące efekt chlapania.

Druga z przystawek – „Masher” – to ubijak do puree z ziemniaków, marchwi, zielonego groszku,
a także innych warzyw.

Warto wspomnieć o trzepaczce (idealnej do ubijania jajek, przygotowania kremów, sosów…..itp.) i szatkownicy, której ostre stalowe ostrza idealnie poszatkują delikatne mięso (drób, cielęcina, itp), zioła, warzywa,
a także orzechy
.

Oprócz charakterystycznego dla marki designu, Kenwood nie zapomniał także
o bezpieczeństwie i wygodzie użytkowania. Za ergonomicznością projektu Triblade kryje się m.in. minimalna jak na te urządzenia średnica wynosząca zaledwie 120 mm w najwęższym miejscu, co
w znacznym stopniu wpływa na komfort używania blendera. Z kolei uchwyt pokryty antypoślizgowym tworzywem ułatwia trzymanie i operowanie urządzeniem, jednocześnie zapobiegając jego wysunięciu się z dłoni.

Zalety użytkowania Triblade można opisać za pomocą trzech zwrotów: szybciej, łatwiej i czyściej. Jednym słowem – prawdziwa przyjemność do potęgi trzeciej. „

To było kilka słów od producenta a teraz ode mnie ;)

Nie miałam jeszcze czasu aby przetestować wszystkie możliwości tego blendera ale użyłam już trzepaczki do przygotowania masy tortowej. Muszę powiedzieć, że naprawdę byłam zadowolona. Mój poprzedni blender ubijał śmietanę w taki sposób, że cała kuchnia była zachlapana. Pierwszy raz nie miałam tego problemu :) Do tego śmietanka ubiła się naprawdę szybko. W tym samym czasie co kiedyś ubiłam 2 razy więcej :)

Poza tym blender jest bardzo wygodny, dobrze się go trzyma, nie jest za ciężki no i naprawdę ładnie wygląda :)

Jak użyję już innych końcówek to podzielę się z wami moją opinią a teraz zapraszam na pyszny tort który przygotowałam z pomocą Triblade.

 https://mientablog.com/tort-poczwornie-czekoladowy/

hb724 - Moja współpraca z Kenwood

Mam nadzieję, że blender Triblade będzie mnie inspirował do wykonywania przeróżnych smakowitości :)

A przepisy już wkrótce będziecie mogli zobaczyć także na stronie http://www.kenwoodworld.com/pl-pl/ :) Zapraszam :)

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Komentuj