Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują - recenzja książki | Mienta blog
Recenzje książek

Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują – recenzja książki

Zapraszam na recenzję książki :)

piramida w kuchni recenzja mientablog 1 - Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują - recenzja książki

Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują

Joanna Gorzelińska, Agata Loth-Ignaciuk

Wydawnictwo Wilga

miękka oprawa, 128 stron

Ze swojego dzieciństwa pamiętam tylko jedną książkę kulinarną dedykowaną najmłodszym. Teraz rodzice mają zdecydowanie większe pole popisu bo pozycji na temat gotowania z dzieckiem nie brakuje. Myślę, że “Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują” przeznaczona jest dla dzieci od wieku przedszkolnego wzwyż. Moja dwulatka potraktowała ją jak bajkę z jagodami i “mniam mniam” w środku ;) Czy warto ją kupić?

piramida w kuchni recenzja mientablog 3 - Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują - recenzja książki

Książka dzieli się na kilka części:

  • Wszystko co trzeba wiedzieć o jedzeniu

Znajdziemy tu wyjaśnione w prosty sposób zasady żywienia. Co to jest kaloria, fast food, slow food itp. Ciekawostki typu czym możemy zastąpić puste kalorie? Na przykład zamiast kremu czekoladowego zjeść domowe powidła. W jaki sposób należy układać sztućce przy talerzach, jakie produkty warto zawsze mieć w kuchni i wiele innych ciekawych informacji.

  • Czas na eksperymenty kulinarne

Ta część zajmuję największą ilość stron i dzieli się na rozdziały takie jak: Pobudka, Przegryzka, Obiad, Podwieczorek i Przed zmierzchem. W każdym z tych rozdziałów znajdziemy dedykowane danemu posiłkowi przepisy. A jakie one są? Zdecydowania bardzo proste ale o to tu chodzi. Aby zachęcić dzieci do gotowania i pomocy w kuchni trzeba zacząć od podstaw aby maluchy nie zniechęciły się przy skomplikowanych daniach. Znajdziecie tu przepis na jajko na miękko i twardo i jajecznicę ale także na zupy, knedle z owocami czy też szarlotkę.

Całość została naprawdę bardzo fajnie wydana. Każdy przepis jest opatrzony smakowitym zdjęciem a sama forma podania przepisu z pewnością przypadnie do gustu dzieciakom. Poza prostym opisem czynności mamy ilustracje jak przyrządzić danie krok po kroku. Gdy moja córeczka trochę podrośnie z pewnością będziemy korzystać z tej książki. Dla niej to będzie nauka poprzez dobrą zabawę a ja będę miała satysfakcję, że uczę dziecko zdrowo jeść.

Podsumowując jak najbardziej jestem na tak! Jeśli macie dzieci które chętnie dopuścicie do kuchni ;) to podarujcie im tę książkę. Dzięki kolorowym rysunkom jednej z autorek dzieci same sięgną po nią z zaciekawieniem a przy okazji poznają jak jeść i gotować zdrowo. A może Wasze pociechy już lubią pomagać? W książce znajdziecie aż 44 przepisy więc z pewnością nauczycie się czegoś nowego :)

piramida w kuchni recenzja mientablog 2 - Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują - recenzja książki

piramida w kuchni recenzja mientablog 4 - Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują - recenzja książki

Recenzja powstała we współpracy z księgarnią http://bookmaster.com.pl/logo - Piramida w kuchni czyli dzieci zdrowo gotują - recenzja książki

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Podobne wpisy

1 komentarz

  • Skomentuj Żą-Pą 13/01/2016 at 14:48

    Chyba też się zaopatrzę w tą pozycję. Jak mój klon podrośnie to będzie w sam raz. Jak na razie wszystko u niego idzie dobrze w stronę kuchni ;)

  • Komentuj