Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonko | Mienta blog
Warsztaty kulinarne

Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonko

W tamtym roku dwukrotnie miałam przyjemność poprowadzić warsztaty kulinarne dla przedszkolaków. Spodobało się mi, spodobało się maluchom i dyrektor placówki również, więc w tym roku będę kontynuować zajęcia :) Cieszę się, że gdy zaprosiłam do pomocy markę, z którą bardzo lubię współpracować, zgodziła się bez zastanowienia. Mowa tu o Sonko, polskiej firmie produkującej zdrową żywność i promującej się hasłem – dbaj o siebie! W tym tygodniu, wraz z moją niezastąpioną koleżanką Kasią poprowadziłyśmy pierwsze zajęcia mające na celu pokazanie maluchom, że można zjeść smacznie i zdrowo.

przedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 1 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 2 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 3 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonko

Zajęcie podzielone były na dwie części. Na początku zajęłyśmy się 3-letnimi maluszkami. Kasia opowiedziała im o piramidzie zdrowia, a po rozdaniu fartuszków przystąpiłyśmy do działania. Wraz z dziećmi przygotowaliśmy pachnącą, słodką wodę bez cukru. Z aromatycznymi ziołami i arbuzem. Następnie rozdałyśmy foremki i wszyscy zabraliśmy się za przyrządzanie kolorowych kanapeczek na waflach Sonko. Maluszki próbowały różnorodne warzywa, a ich ulubionym stały się pomidorki koktajlowe. Miło było patrzeć, gdy nawet buraki i sałata znikały z talerzyków. Niektóre kreatywne maluszki, w dodatku, piły wodę z zieleniną :)

przedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 4 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 5 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 6 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 7 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 8 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 9 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 10 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonko

Ze starszakami również porozmawiałyśmy o tym, jak ważny jest ruch i odpowiednie odżywianie. Zdając sobie sprawę z tego, że dzieciństwo bez słodyczy nie byłoby kompletne, ale jednocześnie chcąc jak najlepiej zadbać o zdrowie naszych pociech, na zajęciach pokazałyśmy dzieciom alternatywę i przygotowałyśmy słodycze z tego, co dla nich najcenniejsze. Dieta dzieci powinna obfitować przede wszystkim w warzywa, owoce i produkty zbożowe, dlatego to właśnie tych produktów użyłyśmy.

Na początku powstał Koktajl Shreka z bananów, pomarańczy, szpinaku i płatków owsianych Sonko. Zniknął tak szybko, że nawet nie zdążyłam zrobić zdjęć ;)

Następnie podałyśmy prawdziwy hit, czyli krem czekoladowy z avocado. Przepis na podobny znajdziecie tu –> klik. Dzieci chętnie smarowały kremem wafle ryżowe i wafle musli, zajadając je ze świeżymi owocami. Ku naszej radości dokładek nie brakowało.

Na koniec naszej zabawy pojawiły się super upominki od Sonko, za które bardzo dziękujemy :) Ja już nie mogę się doczekać kolejnych zajęć i jestem pewna, że dzieciaczki również.

przedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 11 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 12 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 13 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 14 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 15 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 16 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonkoprzedszkolne warsztaty kulinarne z sonko mientablog 17 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonko

42541813 533795697069283 2187493768033206272 n 1 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonko42520873 1965368440429319 8385267984322527232 o 1 - Przedszkolne warsztaty kulinarne z Sonko

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Komentuj