XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu | Mienta blog
Ciekawe miejsca

XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

6 i 7 sierpnia w Tarnobrzegu, na Placu Bartosza Głowackiego, odbywa się Jarmark Dominikański. W tym roku już po raz 18-sty. Bardzo lubię to wydarzenie, ze względu na ogromną ilość wystawców rękodzieła, a także regionalnej żywności. Wczoraj jak co roku wybraliśmy się podziwiać rękodzielnicze produkty, a także kupić małe co nieco. Jarmark trwa jeszcze dziś, więc jeśli jesteście z Tarnobrzega lub okolic, bądź przejeżdżacie niedaleko, to zachęcam do odwiedzin :)

To co oczywiście najbardziej nas przyciąga to produkty spożywcze. Zawsze robię zapas pysznych miodów, a tych znajdziecie spory wybór.

9 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu8 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Sery (w tym roku znowu zabrakło mojego ulubionego sera Korycińskiego, ale kupiliśmy inny, równie smaczny), naturalne chleby bez chemii, ciasta i desery sprzedawane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wędzone naturalne kiełbasy, kwas chlebowy, masa przypraw. Naprawdę jest w czym wybierać.

12 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu11 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu10 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

13 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu18 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

6 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu7 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Ogromny wybór świeżych ziół i ciekawe kwiaty.

14 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

1 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Starocie i antyki. Widziałam kilka naprawdę pięknych perełek!

A poza tym rękodzieło z drewna, wiklina, rzeźby, szmaciane lalki, cudowna ceramika, której z wrażenie nie zrobiłam zdjęcia. Do wyboru, do koloru. Miłośnicy rzeczy tworzonych z pasją z pewnością wypatrzą coś dla siebie. Ja tradycyjnie co roku kupuję jakiś drobiazg do domu, lub do blogowych fotograficznych aranżacji, a od trzech lat również jakąś handmade’ową zabawkę dla dziecka.

3 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu2 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu4 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu5 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Najładniejsze rzeczy znajdziecie oczywiście u moich rodziców :) Gdyby coś Wam wpadło w oko i chcielibyście zamówić, to piszczcie do mnie śmiało!

20 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu17 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu16 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu15 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Zauroczyła mnie bardzo Bobowska Koronka Klockowa. Koronki powstają z lnianych nici nawiniętych na szpulkowo zakończone drewniane klocki. Niesamowity efekt.

19 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu21 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

W tym roku skusiliśmy się na miód mniszkowy, miód z maliny leśnej i ze spadzi iglastej. Oliwka z kwiatu dziurawca podobno ma pomóc w bólach stawów i rwie kulszowej…zobaczymy ;)25 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Z wypieków kupiliśmy piernik, szarlotkę, ciasteczka marchewkowe, bułeczki drożdzowe z serem (w żadnej cukierni nie kupicie takich pysznych domowych drożdżówek!) i ciasto z kaszy jaglanej. Na wędzony ser też musiało znaleźć się miejsce.

24 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Ogrom ziół potrawił przyprawić o zawrót głowy i gdybym tylko miała gdzie je trzymać, to kupiłabym ich dużo więcej. Póki co zadowoliłam się stewią, mięta pomarańczową i czerwoną bazylią.

23 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Naturalny chlebek pszenno-żytni, sumak i kubeczek w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia.

26 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Mój ulubiony zestaw czyli talerzyk od moich rodziców, stara łyżeczka do dżemu, lniana koronkowa serwetka i zabawki dla krasnalka. Czarny konik na biegunach od razu skradł nasze serce.27 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu22 - XVIII Jarmark Dominikański w Tarnobrzegu

Impreza jeszcze dziś trwa, a ja już nie mogę doczekać się kolejnej edycji :)

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Komentuj