"Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targosza | Mienta blog
Recenzje książek

„Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek”, recenzja książki P. Łukasika i G. Targosza

Zapraszam na recenzję książki :)

Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek

Paweł Łukasik, Grzegorz Targosz

wydawnictwo Pascal

twarda oprawa, 288 stron

dsc 2744 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targosza

Lubicie warzywa dyniowate? Ja uwielbiam! Mogę nawet śmiało powiedzieć, że w mojej kuchni najwięcej jest cukinii i dynii :) A ogórek, arbuz, melon? Samo najpyszniejsze zdrowie, mogę zajadać się nimi bez końca.

Paweł Łukasik i Piotr Targosz, czyli twórcy bloga kulinarnego „Gotowanie z pasją”, wydali właśnie swoją trzecią książkę. I to właśnie wymienione owoce i warzywa grają w niej główną rolę. Książka podzielona jest na kilka działów i każdy z nich dotyczy konkretnej grupy warzyw lub owoców. Na początku każdej części, znajdziemy opis danej grupy, a następnie poznamy różne odmiany. Każda odmiana także jest krótko opisana. Bardzo mi się to spodobało, ponieważ nie znałam niektórych odmian np. dynii

  • Ogórek
  • Cukinia, kabaczek, patison
  • Arbuz
  • Melon
  • Dynia

dsc 2746 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targoszadsc 2747 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targoszadsc 2749 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targoszadsc 2750 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targosza

Przepisów jest w książce naprawdę sporo. Są przedstawione w jasny i czytelny sposób. Znajdziemy tu wszystkie najważniejsze informacje, takie jak trudność i czas przygotowania, ilość porcji oraz czy danie jest wegetariańskie i czy nie zawiera glutenu. Zarówno składniki jak i opis przygotowania są czytelnie wypunktowane.

Co do zdjęć mam mieszane uczucia. Niektóre podobają mi się bardzo, inne wcale. Ale na pewno ogromnym plusem jest, to, że każda potrawa jest przedstawiona na fotografii.

dsc 2752 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targosza

Przechodząc do najważniejszego, czyli samych przepisów, myślę, że dla każdego jest tu coś dobrego. Są dania bardzo proste jak mizeria (przy okazji zapowiadająca się pysznie, bo z dodatkiem bryndzy, którą uwielbiam), są sałatki, zupy, proste desery. Ale także wspaniale zapowiadające się risotto z dynią, pasternakiem i przegrzebkami, czy też makaron soba z marynowaną cukinią na słodko kwaśno.

Na pierwszy rzut na pewno skuszę się na lody ogórkowe z serem ricotta, miodem oraz nutą rozmarynu i zielonego pieprzu, a także na ketchup pomidorowo-marchewkowy z dynią i rodzynkami. Pizza z sosem dyniowym na bryndzy brzmi i wygląda tak smakowicie, że czekam już na weekend, aby ją przygotować :)

dsc 2753 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targoszadsc 2754 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targoszadsc 2756 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targosza

Książkę poleciłabym miłośnikom warzyw, ale nie tylko wegetarianom, ponieważ znajdziecie tu również mięso. Tym, którzy lubią warzywa dyniowate, a brak im pomysł na przygotowanie ich. Myślę, że znajdziecie tu całkiem sporo inspiracji :)

dsc 2757 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targoszadsc 2758 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targoszadsc 2759 - "Dynia, ogórek, kabaczek i sznurek", recenzja książki P. Łukasika i G. Targosza

Za książkę dziękuję wydawnictwu Pascal.

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Komentuj