Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia - Victoria Boutenko | Mienta blog
Recenzje książek

Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia – Victoria Boutenko

Zapraszam na recenzję książki :)

Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia

Victoria Boutenko

Wydawnictwo Vital

miękka oprawa, 204 strony

dsc 0016 - Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia - Victoria Boutenko

Chyba każdy wie, że zielone warzywa to samo zdrowie, ale czy jemy ich wystarczająco dużo? Tak by korzystnie wpływały na nasz organizm? Z z tej publikacji dowiemy się, że niestety większość z nas nie.

Początek książki, jak większość takich publikacji zaczyna się od historii autorki, o tym jaką drogę przeszła ona i jej rodzina aby odżywiać się zdrowo, z korzyścią dla organizmu. Kolejne rozdziały to:

  • Niesamowite bogactwo zieleniny

Dowiemy się stąd między innymi w jakie składniki spożywcze i minerały, bogate są zielone rośliny. Co to jest chlorofil i dlaczego jest tak ważny w naszej diecie. Jakim chorobom możemy zapobiegać pijąc zielone koktajle. W czytelnych tabelkach znajdziemy informacje, w jakich produktach znajdziemy konkretne witaminy i minerały i jakie funkcje spełniają.

dsc 0019 - Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia - Victoria Boutenko

  • Twoja recepta na składniki odżywcze od A do Z

Tu z kolei wyszczególnione mamy mnóstwo produktów, z opisem co dobrego dla zdrowia zawierają i w jakich problemach zdrowotnych mogą nam pomóc. To podręczny poradnik, który przyda się gdy np. chcemy zmiksować koktajl, który ma nam pomóc na konkretne schorzenie. Mnóstwo tu produktów które każdy dobrze zna, ale także tych bardziej egzotycznych.

dsc 0020 - Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia - Victoria Boutenko

  • Przepisy na zdrowie

Ponad 150 przepisów, które sa podzielone na dwie cześci: “wspomaganie organizmu” oraz “lekarstwa i remedia”.

Receptury są zatytułowane w taki sposób, że od razu wiemy na co dany koktajl ma zadziałać. Oto przyklady “zielona moc sportowców”, “budulec kości”, “sokoli wzrok”, “szczęścliwe nerki”, “zapobieganie alergii”, a także takie ciekawostki jak kotajl “dla osób piszących dużo na klawiaturze” czy “przeżyć PMS” ;)

dsc 0021 - Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia - Victoria Boutenkodsc 0022 - Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia - Victoria Boutenko

  • Historie sukcesu

Opowieści ludzi, którym picie koktajli pozwoliło uwolnić się od poważnych chorób. Po przeczytaniu ich, już chyba nikt nie będzie miał wątpliwości jak ważna jest zdrowa dieta, a przede wszystkim zielone smoothie.

dsc 0024 - Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia - Victoria Boutenko

Plusem książki jest to, że przepisy są zestawione w taki sposób, by pomóc nam przy różnych chorobach. Szukacie wspomagania przy przeziębieniu? A może cos na zapalenie płuc?  Chcecie wzmocnić wzrok, stawy, lub szukacie naturalnego priobiotyku? Koktajle na takie i wiele innych dolegliwości są tu dość czytelnie pogrupowane. Zdecydowanym minusem jest brak zdjęć, ale też brak opisów przy przepisach. Podane są tylko składniki. Wiele zestawień na koktajle, chętnie wprowadzę do swojej diety, ale jestem wzrokowcem i w książkach poza ciekawą treścią szukam też pięknych zdjęć, dlatego do tej niestety nie będę wracać zbyt często. Bądźcie jednak pewni, że przyrządzanie zielonych koktajli z pewnością nie ma minusów. To wciągająca zabawa, która zawsze odbędzie się z korzyścią dla nas. A nasz organizm na pewno się odwdzięczy!

Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Vital.header - Zielone koktajle. Smoothie dla zdrowia - Victoria Boutenko

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Podobne wpisy

1 komentarz

  • Skomentuj Andrzej 25/08/2016 at 10:52

    Edukujesz się na całego.

  • Komentuj