Jaglany detoks - Marek Zaremba | Mienta blog
Recenzje książek

Jaglany detoks – Marek Zaremba

Zapraszam na recenzję książki :)

dsc 0026 - Jaglany detoks - Marek ZarembaJaglany detoks

Marek Zaremba

Wydawnictwo Pascal

twarda oprawa, 336 stron

Nie jest to typowa książka kucharska z samymi przepisami więc jeśli takiej się spodziewaliście możecie się nieco rozczarować. Przepisy stanowią tu około 1/3 części książki. Reszta natomiast to podstawowe informacje na temat kaszy i zdrowego odżywiania, porady zdrowotne czy przedstawienie na czym polega detoks. Samych receptur jest 52 i uważam, że to ilość w sam raz tym bardziej, że przepisy są naprawdę ciekawe.

Książkę „pochłonęłam” w jeden wieczór, czyta się ją naprawdę dobrze. Autor w ciekawy sposób opisuje to dlaczego powinniśmy dbać o to by dobrze się odżywiać i jaki to ma wpływ na nasze zdrowie. Dla osoby początkującej która dopiero zaczyna zwracać uwagę na jakość diety ta książka będzie stanowić świetny poradnik. Ja sporo rzeczy o których wspomina autor już wiedziałam ale nowością był dla mnie np. dział pod tytułem „Równowaga kwasowo-zasadowa”. Dowiedziałam się także, jakie dania mają na organizm działanie schładzające, neutralne czy też gorące.

Autor porusza też temat wartości moralnych, świadomości, wiary i miłości. Przyznaję, że ten rozdział czytałam nieco szybciej ;) Każdy ma prawo do swoich poglądów a mi do czlowieka głębokiej wiary daleko i nie sądzę, żeby wiara w Boga miała wpływ na to, że wszelkie dolegliwości zdrowotne cudownie znikną. Chociaż zdarzały się teksty które wg mnie są bardzo fajne i prawdziwe np tak jak ten „Kiedy człowiek jest szczęśliwy, organizm lepiej trawi i przyswaja pokarm”. Stres na pewno źle działa i na trawienie i na zdrowie i z tym się zgadzam.

dsc 0027 - Jaglany detoks - Marek Zaremba

W końcu przechodzimy do przepisów. Zostały one podzielone na następujące kategorie:

  • Śniadania
  • Zupy
  • Przekąski
  • Dania główne
  • Sałatki
  • Soki, koktajle i napary
  • Detoks party

Dania niezwykle kolorowe, różnorodne, lekkie są przedstawiona na naprawdę przepięknych soczystych zdjęciach. Każdy przepis zawiera krótki wstęp, poradę oraz czytelnie podane składniki i jasny opis. Według mnie przepisy nie są skomplikowane więc pod tym względem każdy sobie z nimi poradzi. Niektóre składniki mogą być trudno dostępne ale myślę, że co nieco można pozmieniać. Ja wypróbowałam pudding jaglano-bananaowy z karobem i ananasem i w tym przypadku karob zastąpiłąm surowym kakao dlatego, że nie przepadam za tym pierwszym. Jak to ja czyli maniak wegetariańskich kotletów musiałam też wypróbować przepis na jaglane burgery z pieczonego buraka i marchewki. Często robiłam podobne i wersja autora kiążki również bardzo przypadła mi do gustu.

dsc 0028 - Jaglany detoks - Marek Zaremba

Najważniejsza chyba kwestia. Czy autorowi udało się mnie przekonać do zrobienia detoksu? Na pewno uwierzyłam mu na słowo, że to działa. Zanim doszłam do listy produktów dozwolonych i zakazanych byłam pewna, że zafunduję sobie i rodzince taki detoks. Ale potem zobaczyłąm, że nie można pić kawy…to tylko taki drobiazg ale czy wytrzymałabym bez niej tydzień lub dłużej? Jeszcze się zastanawiam ;) Dzięki książce napewno będę pić więcej wyciskanych w domu soków a z przepisów z pewnością będę korzystać czy to na detoksie czy podczas naszej normalnej diety.

dsc 0029 - Jaglany detoks - Marek Zaremba

dsc 0030 - Jaglany detoks - Marek Zaremba

Recenzja powstała we współpracy z księgarnią http://bookmaster.com.pl/logo - Jaglany detoks - Marek Zaremba

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Komentuj