Ekspresowy sos pomidorowy (do pizzy, zapiekanek, makaronu) | Mienta blog
Warzywa

Ekspresowy sos pomidorowy (do pizzy, zapiekanek, makaronu)

Pomysł na ten sos powstał w mojej kuchni dosyć przypadkowo i od tamtej pory często z niego korzystam. Pewnego letniego popołudnia przyrządzałam na obiad pizzę. W momencie, gdy ciasto miałam już rozciągnięte na blaszce, zorientowałam się, że nie przygotowałam sosu pomidorowego! A ugotowanie naszego ulubionego zajmuje co najmniej 20 minut. Nie miałam zamiaru czekać, więc zmiksowałam soczystego pomidora malinowego z kilkoma plasterkami suszonych pomidorów z ziołami. W zasadzie nie musiałam już nawet doprawiać sosu, bo wyszedł bardzo aromatyczny. Od tamtej pory często przyrządzam taki 2-3 składnikowy sos i wykorzystuję go do zapiekanek, pizzy, makaronu, czy też kaszy i ryżu. Polecam :)

ekspresowy sos pomidorowy do pizzy zapiekanek makaronu 1 - Ekspresowy sos pomidorowy (do pizzy, zapiekanek, makaronu)ekspresowy sos pomidorowy do pizzy zapiekanek makaronu 2 - Ekspresowy sos pomidorowy (do pizzy, zapiekanek, makaronu)

  • duży soczysty pomidor lub kilka mniejszych ok. 150 g (z sezonie letnim używam malinowych, w zimie czekoladowych)
  • ok. 80 g suszonych pomidorów w oleju z ziołami
  • łyżka oleju z suszonych pomidorów
  • 2 łyżki posiekanej natki pietruszki

ekspresowy sos pomidorowy do pizzy zapiekanek makaronu 3 - Ekspresowy sos pomidorowy (do pizzy, zapiekanek, makaronu)

Sparzone pomidory obieramy ze skórki.

Miksujemy z suszonymi pomidorami i olejem.

Mieszamy z posiekaną natką pietruszki.

Smacznego :)

ekspresowy sos pomidorowy do pizzy zapiekanek makaronu 5 - Ekspresowy sos pomidorowy (do pizzy, zapiekanek, makaronu)ekspresowy sos pomidorowy do pizzy zapiekanek makaronu 6 - Ekspresowy sos pomidorowy (do pizzy, zapiekanek, makaronu)

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Podobne wpisy

Brak komentarzy

Komentuj